Які бувають захворювання очей у дітей і як їх лікувати?

Захворювання очей у дітей — найпоширеніша причина відвідування лікаря-офтальмолога у дітей різних вікових категорій. Деякі з цих захворювань можуть призвести до серйозних наслідків, якщо їх не виявлено і не лікують вчасно. Тому важливо дізнатися про ці хвороби й про те, як їм можна запобігти та лікувати. А щоб запобігти розвитку хвороби на ранній стадії, рекомендується регулярна перевірка зору у дітей.

Основні захворювання очей у дітей

Існує безліч різних захворювань очей у дітей, але деякі з них зустрічаються найчастіше. Найпоширеніші дитячі очні захворювання:

  • Кон’юнктивіт

Це запалення кон’юнктиви (слизової оболонки очного яблука). Воно може бути спричинене інфекцією, алергією або подразнювальними речовинами. Симптоми: почервоніння очей, сльозотеча, свербіж і відчуття піску в очах.

  • Амбліопія

Порушення зору, яке відбувається в разі, коли одне око не розвивається належним чином у дитинстві. Часто причиною є різниця у візуальній активності між очима. Якщо не лікувати, амбліопія може погіршити зір на все життя.

  • Далекозорість

Вона ж гіперметропія. При цьому порушенні зору людина погано бачить близькі предмети, але добре бачить на далекі відстані. Причина такого — промені світла, що проходять через рогівку і кришталик, фокусуються не на сітківці, а за нею.

Також далекозорість може спричиняти головні болі, втому очей, труднощі під час читання, а також призвести до скутості та зниження інтересу до навчання. Якщо далекозорість не лікувати, це може призвести до амбліопії («ледачого ока»).

  • Косоокість

Також називається страбізм. Розлад, за якого очі не можуть одночасно дивитися в одному напрямку. У дітей косоокість може проявлятися періодично або постійно. Причина — нерівномірне напруження м’язів, що контролюють рух ока. Якщо косоокість не лікується, це також може призвести до амбліопії.

  • Міопія

Вона ж короткозорість. Порушення зору, за якого людина добре бачить предмети на близькій відстані, а на далеких відстанях видимість знижується. Це відбувається, коли промені світла, що проходять через рогівку і кришталик, фокусуються не на сітківці, а перед нею.

Якщо міопію не лікувати, це може призвести до різних проблем із зором, включно з погіршенням зорової функції, розривами сітківки та іншими захворюваннями очей.

Причини захворювання очей

  • Генетична схильність — глаукома, катаракта, макулярна дистрофія, можуть бути успадковані.
  • Вроджені аномалії — косоокість, далекозорість, міопія та інші, можуть бути пов’язані з генетичними факторами або порушенням формування ока ще в утробі матері.
  • Травми — можуть бути спричинені падінням, ударом або проникненням сторонніх предметів в око.
  • Інфекції — можуть бути спричинені бактеріями, вірусами або грибками.
  • Особливості способу життя — використання електронних гаджетів, а також недостатнє освітлення приміщення і незбалансоване харчування.
  • Інші чинники — алергія, аутоімунні захворювання або проблеми з іншими системами організму.

Як діагностувати захворювання очей у дітей

  1. Огляд очей — лікар-офтальмолог проводить візуальний огляд очей дитини, оцінює стан рогівки, райдужки, кришталика, сітківки та інших структур ока.
  2. Рефрактометрія — це метод визначення рефракції ока, тобто визначення його здатності фокусувати світло. Використовується для діагностики далекозорості, міопії та астигматизму.
  3. Периметрія — дає змогу оцінити поле зору дитини. Може використовуватися для діагностики глаукоми або інших захворювань, які можуть вплинути на поле зору.
  4. Біомікроскопія — дає змогу лікарю-офтальмологу розглянути око за допомогою мікроскопа. Використовується для діагностики катаракти, кон’юнктивіту та інших захворювань.
  5. Ультразвукове дослідження ока — використовується для діагностики захворювань очей, які не можуть бути визначені іншими методами, наприклад, пухлин очного яблука.
  6. Для деяких захворювань очей, таких як косоокість, може знадобитися проведення додаткових тестів і обстежень.

Лікування очей у дітей

Дитяча офтальмологія — це практично окремий напрямок, адже до дітей потрібен особливий підхід. Ми в ZORKO розробили індивідуальну систему роботи з маленькими пацієнтами, щоб досягти найкращих результатів.

Дуже важливо не упустити момент погіршення зору в дитинстві. Часто діти не можуть розпізнати симптоми захворювань, оскільки не знають як повинно і не повинно бути. Тому ми наполегливо рекомендуємо проводити діагностику захворювання очей у дітей регулярно, хоча б раз на пів року, а не тільки коли почнуться явні проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню