Астигматизм

Очні хвороби можуть вплинути на якість життя людини, обмежуючи її здатність бачити світ навколо себе. Вони можуть бути спричинені різними причинами, включно зі спадковістю, інфекціями, травмами та старінням. Щоб тримати під контролем здоров’я своїх очей, рекомендується за найменших сумнівів проходити перевірку зору в Києві.

У цій статті ми розглянемо таку хворобу як астигматизм — поширене захворювання очей, яке може призвести до нечіткого зору та інших проблем із зором. Також ми обговоримо симптоми, причини та методи лікування цього захворювання.

Що таке астигматизм?

Астигматизм — захворювання, при якому промені світла не сходяться в одній точці на сітківці ока через зміну форми рогівки або кришталика. Це призводить до розмиття зображення, ніби ви дивитеся на розтягнуту картинку.

Нерівна поверхня рогівки або кришталика призводить до того, що промені не можуть зібратися в одну точку, це спричиняє дискомфорт і спотворення картинки.

Причини та чинники хвороби

Як ми сказали вище, головна причина спотворення — неправильна форма кришталика або рогівки. Ось кілька факторів, які можуть сприяти розвитку астигматизму:

  1. Генетична схильність — астигматизм може бути успадкований, тому якщо хвороба зустрічалася в когось із батьків, велика ймовірність, що вона з’явиться і у дітей.
  2. Вродженість — деякі діти народжуються з астигматизмом.
  3. Травми очей можуть призвести до зміни форми рогівки або кришталика, що нерідко спричиняє астигматизм.
  4. Різні захворювання, такі як кератоконус або катаракта, можуть призвести до астигматизму.
  5. Робота з комп’ютером або іншими електронними пристроями протягом довгого часу може сприяти розвитку астигматизму або посилювати його.
  6. У деяких людей астигматизм може з’явитися або посилитися з віком.
  7. Інші чинники — шкідливі звички, наприклад, куріння, а також деякі лікарські препарати, також можуть призвести до розвитку астигматизму.

Як правило, астигматизм є результатом поєднання кількох чинників, а не окремої причини.

Симптоми

  • Нечіткий або розмитий зір, особливо під час читання або погляду на далекі об’єкти.
  • Спотворення зображення об’єктів, особливо круглих або вигнутих.
  • Втома очей, особливо після тривалого читання або роботи на комп’ютері.
  • Головний біль або напруга в ділянці чола, очей і скронь.
  • Схильність до частих помилок під час читання або письма, особливо при поганому освітленні.
  • Постійне напруження очей, яке може призвести до періодичного тріпотіння або почервоніння очей.
  • Утруднення у водінні автомобіля в нічний час або в погану погоду.

Види астигматизму

Астигматизм буває декількох видів, залежно від того, яких частин ока торкнулися:

  • Рогівковий астигматизм — найпоширеніший вид астигматизму, який спричиняється неправильною формою рогівки. Він може бути генетичним або набутим.
  • Лінзовий астигматизм — цей вид астигматизму спричинений неправильною формою кришталика, який знаходиться всередині ока. Також може бути вродженим або набутим.
  • Змішаний астигматизм — поєднує в собі риси регулярного і нерегулярного астигматизму. У цьому разі форма рогівки та/або кришталика ока несиметрична і спричиняє спотворення зображення в різних напрямках, а також уздовж однієї осі.
  • Високий астигматизм — дуже сильні аномалії рефракції ока, в яких спостерігається значна відмінність між осями астигматизму.
  • Низький астигматизм — слабкі аномалії рефракції ока з мінімальною відмінністю між осями астигматизму.
  • Міопічний астигматизм — поєднання астигматизму і короткозорості.
  • Гіперметропічний астигматизм — поєднання астигматизму і далекозорості.
  • Астигматизм кута передньої камери ока — рідкісний вид астигматизму, який зумовлений несиметричністю кута передньої камери ока, що спричиняє різноманітні деформації зіниці та спотворення.

Лікування астигматизму

Методи лікування астигматизму:

  1. Окуляри або контактні лінзи — при легкому астигматизмі. Вони допомагають коригувати спотворення зображення, спричинене астигматизмом.
  2. Хірургічне втручання — якщо астигматизм середнього або високого ступеня, то найефективнішим способом лікування будуть лазерна корекція зору, імплантація лінз або резекція рогівки.
  3. Терапія зору — може допомогти поліпшити зір і зменшити симптоми астигматизму. Це можуть бути вправи для очей, зміна під час роботи за комп’ютером або читання, а також використання спеціальних пристроїв, таких як прилади для поліпшення контрастності.
  4. Коригувальні лінзи для сонцезахисних окулярів — сонячне світло може посилити симптоми астигматизму, тому носіння сонцезахисних окулярів із коригувальними лінзами допоможуть зменшити симптоми.

Якщо ви страждаєте на астигматизм, то для діагностики та лікування найкраще звернутися до досвідченого офтальмолога в центрі офтальмології Zorko.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню