Лазерне лікування глаукоми

Глаукома — це серйозне захворювання очей, яке нерідко призводить до втрати зору. Один із найефективніших методів лікування глаукоми — лікування лазером. За допомогою лазерної терапії можна знизити внутрішньоочний тиск, який є головною причиною розвитку глаукоми.

Щоб зберігати зір здоровим якомога довше, важливо проходити регулярне обстеження у лікаря-офтальмолога. Лікар вчасно помітить такі небезпечні захворювання, як глаукома або катаракта, і призначить правильне лікування катаракти або проведе апаратне лікування очей.

Що таке глаукома

Глаукома — це захворювання очей, яке характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску і пошкодженням зорового нерва. Після катаракти, глаукома є другою найчастішою причиною сліпоти.

Як правило, до розвитку глаукоми призводить ситуація, коли внутрішньоочна рідина не може вільно витікати з ока і накопичується, тим самим підвищуючи внутрішньоочний тиск. Цей тиск може пошкодити зоровий нерв, що передає інформацію з очей у мозок, і поступово призвести до сліпоти.

Глаукома може проявлятися повільно і безболісно, тому її важко виявити самостійно. Регулярні огляди очей лікарем допомагають виявити глаукому на ранніх стадіях і запобігти її розвитку. Що раніше ви виявите глаукому, то більше шансів на її успішне лікування.

Симптоми захворювання

На початкових стадіях глаукома зазвичай не має яскраво виражених симптомів. Часто пацієнт не помічає змін у зорі, а отже, момент початку лікування може бути упущений. Однак із часом з’являються такі симптоми глаукоми:

 • Поступова втрата периферичного зору, яка може прогресувати до повної сліпоти.
 • Тунельний зір, коли пацієнт бачить тільки те, що знаходиться перед ним, а бічний зір обмежений.
 • Біль в очах і головний біль.
 • Підвищення чутливості до світла.
 • Різні зміни зору — зображення можуть здаватися спотвореними, можливо, утруднено розрізнення кольорів і контрастів.

Діагностика глаукоми

Якщо ви перебуваєте в групі ризику розвитку глаукоми (старші за 40 років, маєте генетичну схильність або цукровий діабет), важливо регулярно проходити профілактичний огляд в офтальмолога, щоб виявити захворювання на ранній стадії та почати лікування глаукоми.

Як відбувається діагностика глаукоми:

 • Загальний огляд і збір анамнезу.
 • Периметрія — тестування зорових функцій.
 • Гоніоскопія — метод, під час якого використовується спеціальний контактний об’єктив.
 • Оптична когерентна томографія — неінвазивний метод, під час якого використовується лазер для створення 3D-зображення зорового нерва і навколишніх тканин ока.
 • Повторні перевірки — за необхідності.

Як проходить лазерне лікування глаукоми

Для лазерного лікування глаукоми використовується лазерний апарат, який знижує внутрішньоочний тиск і запобігає пошкодженню зорового нерва. Його можна використовувати самостійно або в поєднанні з іншими методами.

Під час процедури пацієнту можуть призначити місцевий анестезувальний крапельний препарат для знеболювання ока. Далі офтальмолог використовує лазерний апарат для створення мікроскопічних дірок у тканинах ока. Ці дірки покращують відтік рідини з ока, що знижує внутрішньоочний тиск.

Після процедури лікар може призначити медикаменти для зниження внутрішньоочного тиску та регулярний моніторинг зорових функцій. Лазерне лікування глаукоми зазвичай проводять амбулаторно і не потребує госпіталізації.

Лікування глаукоми в Києві

Київ — велике і прогресивне місто, тут є багато різних можливостей для лікування глаукоми. Багато офтальмологічних клінік запропонують вам кілька варіантів лікування, залежно від вашої конкретної ситуації.

Існує кілька видів процедур для лікування глаукоми лазером:

 • Лазерна трабекулопластика — розширення отворів у сітківці ока, щоб поліпшити відтік рідини.
 • Лазерна іридотомія — створення маленького отвору в районі райдужної оболонки ока для відтоку рідини та зниження внутрішньоочного тиску.
 • Лазерна циклодеструкція — зменшення виробництва рідини в оці, яка підвищує внутрішньоочний тиск.

Переваги лазерного лікування глаукоми в ZORKO

ZORKO — це офтальмологічний центр, що вирізняється сучасним обладнанням, теплою та дружньою атмосферою, високою кваліфікацією медичного персоналу та великим асортиментом послуг для здоров’я зору.

Ми лікуємо зір у дорослих і дітей навіть дитячого віку. Для діагностики ми використовуємо прогресивне комп’ютерне обладнання, і на підставі отриманих даних лікар підбирає індивідуальну програму лікування. У тому числі ми проводимо і лазерне лікування глаукоми, тож ви зможете заощадити свій час і не шукати, де б пройти лікування.

Щоб записатися на консультацію до лікаря-офтальмолога, зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті.

Меню